Kalėdos Kaune ir pasaulyje

Europa amerikietis surastų jį ar savęs savarankiškai ganėtinai namie su Kalėdų šventimu visur Europoje nuo labai daug Amerikos Kalėdų tradicijų, sukurtų Europoje. Žinoma, daug Kalėdų tradicijų Anglijoje buvo priimtos Amerikoje – amalas, Kalėdos Kaune rąstai, Kalėdų himnai (“Klauso! The Herald kurį Angel Dainuoja,”” Išpuošia Sales”), carolers, Kalėdų istorijos (Dickens “Kalėdų giesmė”), kepti kaštainiai, wassail, kabindamas kojines prie dūmtraukio.

Bet net Anglijoje, yra unikalių Kalėdos Kaune tradicijų – Kalėdų pietūs su kalakutu su kaštainio prikimšimu, kepta žąsimi su serbentais, Jorkšyro pudingu, Kalėdų pyragu. Per Kalėdas, Karalienė tiekia radijo ir televizijos Kalėdų sveikinimą. Galbūt sunkiai suprantamas jų Amerikos pusbroliams yra Kalėdų antroji diena, diena po, Kalėdos, kai žmonės duoda mažas dovanas paslaugai apsirūpina ir prekiautojai, su kuriais jie jungiasi per metus.

Kiekviena Europos šalis turi savo unikalias Kalėdos Kaune tradicijas taip pat kaip tradicijas, kurios yra pasidalintos su kitomis Vakarų kultūromis. Vokietijoje, vaikai su susijaudinimu skaičiuoja dienas prieš Kalėdas su Pasirodymo kalendoriumi. Olandijoje, vaikai laukia atvykimo Sinterklaas ant Šv. Nicholas Day gruodžio 6-ąją ir tai letterbanket, pyragas suformuotas formoje pirmo laiško apie šeimos pavardę. Švedijoje, Švedijoje, Kalėdų iškilmės prasideda gruodžio 13-ąją nuo Šv. Lucia Dienos, šviesos šventojo globėjo. Šv. Lucia Dienos ryto pradžioje, seniausia duktė švediškoje šeimoje apsirengia kaip “Šviesos Karalienė” (rūbų dėvėjimas ilgos baltos suknelės ir lapų karūnos). Ji įeina į kiekvieno šeimos nario miegamąjį, kad aptarnautų juos malonumai.

Latin America La Navidad (Kalėdos) yra spalvinga, jaudinanti šventė visur Lotynų Amerikoje. Tuo metu, kai šventimas keičiasi plačiai, religinga reikšmė yra vis dar židinys šventimui. Meksika yra tipiškas pavyzdys centro ant originalios Kalėdų eglutė Kaunas istorijos. Meksikoje, Las Posadasas, devynių dienų priėmimas iš naujo Mary ir Joseph kelionės į Betliejų prasideda gruodžio 16-ąją. Kitus 8 vakarus, sukaktuvininkai vėl įvykdo Mary ir Joseph paiešką būsto prie einančių durų į duris su dviem costumed vaikais, nešančiais Mary ir Joseph atvaizdus. Per Kūčias (Buena Noche), vaikai veda procesiją į vietinę bažnyčią ir paskiria Mary ir Joseph nacimiento (crè che ar ėdžios). Masė yra laikyta vidurnaktį, sektą bažnyčių varpų ir fejerverkų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *