Apie burnos higieną

Kas, bendrąja prasme, yra higiena jūsų burnai? Esame jau įpratę, kad tam tikra mokama paslauga pas odontologą taip ir vadinasi. Tačiau iš tiesų tai turėtų apimti daug gyvenime dalykų ir sričių, kurios ir parodo, kas iš tiesų yra mūsų burnos švara.

Kaip, kada ir kodėl reikia valyti dantis

HigienaTaigi, visų pirma, higiena jūsų burnai yra būtinas dalykas. Ji prasideda nuo dantų valymo. Tai svarbus dalykas ir net geri šeimininkai šunimis dantis išvalo, nes visų dantis turinčių padarų burnose nutinka tie patys dalykai. Kai mes pavalgome, ir dar valgymo metu, kai kurias medžiagas ima iškart skaidyti burnos fermentai burnoje. Tai vyksta jau tada, jau tuo metu. Kai būname pavalgę, lieka vis tiek maisto likučių burnoje ir ten atsiranda rūgštinė terpę, kol vyksta tas skaidymas. Vėliau ta rūgštis ima šiek tiek pažeisti dantis, ten atsiranda tam tikros bakterijos, jos graužia dantų paviršių ir taip atsiranda dantų ėduonis. Iš jo vėliau išsivysto skylės ir dantų gedimai. Taigi, jeigu nevalome dantų arba nuolat užkandžiaujame, atsiranda dažnai tos sąlygos, kada vyksta šie minėti procesai. Ilgainiui dantys ir sugenda. Tad dantis su tinkamai parinkta dantų pasta vertėtų valyti bent 2 – 3 kartus per dieną, vengti užkandžių. Šiaip galima (ir būtų geriausia) po kiekvieno maisto valyti dantis arba kramtyti becukrę nešarminančią gumą.

Dantų šepetukas, siūlas, skalavimo skystis

Tam, kad būtų tinkamai vystoma higiena jūsų burnai, reikėtų turėti specialias priemones. Tai bus dantų šepetukas (būtinai pasirinkite su mažesne lanksčia galvute, kuri pasiektų ir toliausiai esančius dantis), dantų siūlas, jeigu į tarpdančius dažnai visko prilenda, dantų skalavimo skystis arba guma, kas tam tikra prasme nušarmina burną. Maistas, kuris gadina ir negadina dantų, taip pat būtų geras pasirinkimas. Tai maistas, kuriame nėra angliavandenių.

Burnos higiena odontologo kabinete

Tačiau nepamirškime, kad iš tiesų yra ir tokia paslauga pas odontologą, kai valomi dantys iš esmės. Tada nuimami netgi dantų akmenys, visa tai atliekama kartą, kelis kartus į metus.

One comment

  • Tomas
    2019-06-13 - 10:47 | Permalink

    Taip higiena labai svarbi, neprižiūrint dantų gali išsivystyti periodontitas kurio gydymas reikalauja profesionalios odontologų pagalbos. Todėl svarbu laiku atlikti burnos higieną ir prižiūrėti dantis.

  • Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *