Mobilieji telefonai

Vis dažniau girdimas terminas „Dual Sim mobilusis telefonas“ verčia pagalvoti – kas gi tai? Šis straipsnis atsakys į klausimą. Pirmiausia derėtų paminėti, jog dual-sim mobilusis telefonas vis dar yra mobilusis telefonas. Jis turi lygiai tokias pačias funkcijas bei galimybes kaip ir tradicinis mobilusis telefonas. Tai vis dėl to kodėl šiems telefonams duotas atskiras pavadinimas?

Dual-Sim reiškia dviguba sim arba dvi sim, kitaip tariant, šiuose įrenginiuose galima talpinti dvi sim korteles vienu metu. Atrodytų, ši funkcija nėra tokia svarbi, kad dėl jos atsirastų nauja mobiliųjų telefonų rūšis. Tačiau tokia mintis kilti gali tik tol, kol sužinome, kad tos dvi sim kortelės gali ne tik tuo pačiu metu būti įdėtos į mobilųjį telefoną, bet ir tuo pačiu metu abi pilnai funkcionuoti. Ši stulbinanti inžinierių idėja pamažu keičia mobiliųjų telefonų pasaulį. Tokį procesą nesunku paaiškinti: šiuolaikiniame pasaulyje žmogus siekia kuo didesnio patogumo savo kasdieniams poreikiams patenkinti, o dual sim telefonai yra sukurti būtent tam.

Juk dauguma iš mūsų jau nebeapsieina su vienu mobiliuoju telefonu – dažnai vieną paskiriame savo asmeniniams malonumams (šeimai, draugams ir t.t.), o kitą darbui ar verslui. Kol nebuvo jokių alternatyvų, tol buvome patenkinti ir nesiskundėme, kad reikia su savimi nešiotis kelis mobiliuosius telefonus vienu metu. Tačiau geriau pagalvojus – ar tai yra pakankamai patogu? Kiek kartų pamiršote vieną iš telefonų? Kiek kartų susimaišėte ir paskambinote ne su tuo? Kiek kartų nesupratote į kurį telefoną jums skambina? Neabejotinai, ne vieną ir ne du kartus.

Šie nepatogumai neliko nepastebėti mobiliųjų telefonų gamybos kompanijų, ilgai buvo ieškoma sprendimo. Iš pradžių atsirado sim adapteriai, kurie leisdavo panaudoti dvi sim korteles vienu metu, tačiau tam reikėjo papildomo įrenginio. Toks variantas nebuvo pakankamai patogus ir rinkoje neįsitvirtino. Vykstant tolimesniems svarstymams kaip būtų galima išspręsti šią vis opesne tampančią problemą, buvo sugalvota idėja dvi sim korteles talpinti pačiame telefone. Ši idėja akimirksniu paplito ir netrukus atsirado pirmieji dual-sim mobilieji telefonai. Pasaulinėje rinkoje tokie telefonai įsitvirtino visiškai be jokių kliūčių, nes jie neabejotinai išsprendė nepatogumo problemą.

Šiais mobiliaisiais telefonais besinaudojantys jau pamiršo apie anksčiau paminėtus ir kitus nepatogumus, kurie iškildavo naudojant du telefonus kasdieniams savo poreikiams patenkinti. Kiekvienam būtų patogu, jei viename telefone galėtų turėti abi korteles ir esant reikalui keliais mygtukų paspaudimais skambinti tai iš vienos, tai iš kitos kortelės. Arba tame pačiame telefone sulaukti skambučių tiek iš verslo klientų ar partnerių, tiek iš šeimos narių, nors jiems ir būtų skirtos atskiros kortelės. Be abejo, šie įrenginiai ilgainiui išstums senuosius iš rinkos, nes jų paklausa kiekvieną dieną auga.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *